Język rosyjski - jrosyjski.pl

Darmowy kurs

Zapraszamy na darmowy kurs języka rosyjskiego od podstaw.

1 Rocznica Wojny z Gruzją

Gruzini uczcili minutą ciszy pamięć ofiar ubiegłorocznych starć zbrojnych. We wszystkich cerkwiach zabiły dzwony, a nad Tbilisi pojawiły się wojskowe śmigłowce. W Tbilisi i Gori otwarto na ulicach specjalne wystawy fotografii pokazujących zniszczenia wojenne i warunki w jakich żyli mieszkańcy terenów, na których toczyły się walki.
Gori to stolica regionu, w którym rok temu toczyły się najbardziej zacięte walki. Na to 40-tysięczne miasteczko w ciągu kilku dni spadały bomby i pociski artyleryjskie. Dziś mieszkańcy Gori, którzy przyszli obejrzeć fotografie upamiętniające tamte wydarzenia, nie mogą powstrzymać łez. - Obok mojego domu spadła bomba. Byli zabici. To był koszmar - wspomina jedna z mieszkanek Gori.

Większość Gruzinów obawia się kolejnej wojny z Rosją. Wzajemne oskarżenia Moskwy i Tbilisi o prowokacje traktują jak kolejną grę polityków.

IAR
© EDUCENTRUM Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć   Polecamy: WOS, Angielski, GeografiaStrony internetowe Warszawa