Język rosyjski - jrosyjski.pl

Darmowy kurs

Zapraszamy na darmowy kurs języka rosyjskiego od podstaw.

Arctic Sea zaginął

Rosyjska marynarka wojenna i służby specjalne rozpoczęły poszukiwania statku Arctic Sea. Duża jednostka z rosyjskimi marynarzami na pokładzie zaginęła prawdopodobnie u wybrzeży Portugalii.
Statek wiozący drewno powinien był 4 sierpnia zawinąć do algierskiego portu Bedżaja. Jednak od 11 dni nie ma z nim żadnej łączności.

Rosyjskie media zwracają uwagę, że statek zaginął w bardzo ruchliwym miejscu. Gdyby zaczął tonąć to automatycznie zostałaby wysłany sygnał wzywający pomocy. Jednak nie ma od niego żadnych sygnałów.

Jednostka już wcześniej w trakcie rejsu przeżyła dziwną przygodę. W wodach terytorialnych Szwecji nieznani, uzbrojeni sprawcy w weszli na pokład, związali załogę i przez 12 godzin czegoś szukali, prawdopodobnie narkotyków. Potem jak gdyby nic odpłynęli nic nie zabierając. Rosyjskie służby dowiedziały się o incydencie gdy statek już zniknął. Wiadomo, że sprawą napaści zajęła się szwedzka policja.

IAR
© EDUCENTRUM Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć   Polecamy: WOS, Angielski, GeografiaStrony internetowe Warszawa