Język rosyjski - jrosyjski.pl

Darmowy kurs

Zapraszamy na darmowy kurs języka rosyjskiego od podstaw.

Ciąg dalszy sprawy Politkowskiej

Kolegium Wojskowe Sądu Najwyższego Rosji skierowało do ponownego rozpatrzenia sprawę zabójstwa dziennikarki Anny Politkowskiej. Tym samym unieważniony został werdykt uniewinniający oskarżonych orzeczony w trakcie niedawnego procesu.

Ława przysięgłych w lutym uznała, że nie było dowodów, aby oskarżyć trzech podejrzanych o zabójstwo Politkowskiej.

Kolegium Wojskowe Sądu Najwyższego uznało dziś jednak, że w trakcie tamtego procesu naruszone zostały normy procesualne. Chodzi między innymi o to, że obrońcy informowali Ławę Przysięgłych o wynikach wstępnego śledztwa, co jest niezgodne z prawem. Sprawę zabójstwa ponownie ma rozpatrzyć Moskiewski Okręgowy Sąd Wojskowy.

Anna Politkowska, dziennikarka i obrończyni praw człowieka, zwracała uwagę na naruszenia, do których dochodziło w Czeczenii. Krytykowała politykę ówczesnego prezydenta Władimira Putina i przywódcę Czeczenii Ramzana Kadyrowa. Została zastrzelona 7 października 2006 roku na klatce schodowej domu, w którym mieszkała.

Źródło: IAR
© EDUCENTRUM Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć   Polecamy: WOS, Angielski, GeografiaStrony internetowe Warszawa