Język rosyjski - jrosyjski.pl

Darmowy kurs

Zapraszamy na darmowy kurs języka rosyjskiego od podstaw.

Indie podpisały umowę z Rosją

Indie podpisały z Rosją zdecydowanie niekorzystną dla siebie umowę na zakup i modernizację poradzieckiego lotniskowca „Admirał Gorszkow". Takie stwierdzenie zawiera raport z kontroli przeprowadzonej w indyjskim ministerstwie obrony przedstawiony w parlamencie.
Kontrola wykazała, iż indyjski resort obrony podpisał z Rosjanami umowę na zakup przestarzałego i zniszczonego lotniskowca, a jego modernizacja była i jest nieopłacalna. Według kontrolerów za 60% obecnej ceny zakupu oraz modernizacji lotniskowca Indie mogły kupić nową jednostkę, której żywotność byłaby dwukrotnie dłuższa niż „Gorszkowa". Zastrzeżenia kontrolerów wzbudził także ciągle przesuwany przez Rosjan termin dostarczenia okrętu indyjskiej marynarce wojennej. Termin ukończenia prac określony w kontrakcie na rok 2007 nie został zrealizowany, a nowy zapowiadający rozpoczęcie prób morskich zmodernizowanego lotniskowca w roku 2012 może nie zostać dotrzymany - twierdzą kontrolerzy. Kontrakt na zakup i modernizację lotniskowca „Admirał Gorszkow" od dawna budzi kontrowersje w Indiach. Jednocześnie jest przedmiotem poważnych zgrzytów w kontaktach indyjsko-rosyjskich.

IAR
© EDUCENTRUM Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć   Polecamy: WOS, Angielski, GeografiaStrony internetowe Warszawa