Język rosyjski - jrosyjski.pl

Darmowy kurs

Zapraszamy na darmowy kurs języka rosyjskiego od podstaw.

Przygotowania do wizyty Putina w Polsce

Przygotowania do wizyty w Polsce Władimira Putina trwają - mówi minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Na pytanie, czy rosyjski premier przyjedzie, szef polskiej dyplomacji odpowiada, że to się okaże 1 września.
„Dziennik" napisał dziś, że Moskwa odmawia potwierdzenia udziału Władimira Putina w uroczystościach 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Obawia się bowiem, że obchody będą wskazywały na odpowiedzialność ZSRR za wybuch wojny.

Radosław Sikorski tych doniesień komentować nie chciał, powiedział tylko, że Polska podtrzymuje zaproszenie. „Zaprosiliśmy Władimira Putina, bo widzimy celowość udziału poważnej rosyjskiej reprezentacji. Pracę nad realizacją wizyty trwają, a przekonamy się 1. września" - dodał.

Premier Donald Tusk, pytany o tę kwestię powiedział, że Polska ma na razie potwierdzenie wizyty rosyjskiego premiera i nic nie wskazuje, by miała ona zostać odwołana.

IAR
© EDUCENTRUM Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć   Polecamy: WOS, Angielski, GeografiaStrony internetowe Warszawa