Język rosyjski - jrosyjski.pl

Darmowy kurs

Zapraszamy na darmowy kurs języka rosyjskiego od podstaw.

Rosjanie ponownie grożą Gruzji

Dla Rosjan, ostrzeliwanie przez Gruzinów moździerzami i granatami Cchinwali, stolicę Osetii Południowej - zbuntowanej gruzińskiej republiki, oznacza nic innego jak "prowokację" i niedorzeczność. Gruzja prosi o pomoc!
Jeśli prowokacje, oznaczające zagrożenie dla ludności osetyjskiej i rosyjskiego wojska będą kontynuowane, ministerstwo obrony rezerwuje sobie prawo do odpowiedzenia siłą i wszelkimi środkami, którymi dysponuje - zakomunikowali Rosjanie po atakach z Tbilisi na Cchinwali.

Jak twierdzą Unijni obserwatorzy oraz rząd Gruziński żadnych ataków nie było. Według nich to osetyjscy rebelianci ostrzeliwują gruzińskie wsie, dzięki czemu Rosjanie będą zdolni do zaprowadzenia takiego napięcia, które doprowadzi do wznowienia działań zbrojnych.

Działania Moskwy są nastawione na destabilizację sytuacji na Kaukazie i rozpoczęcie działań zbrojnych - twierdzi MSZ Gruzji.

Mija rok od wojny rosyjsko-gruzińskiej o Osetię Południową, po której to dzięki działaniom wojennym Rosja uznała niepodległość Osetii Południowej oraz Abchazji.


WP.pl
© EDUCENTRUM Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć   Polecamy: WOS, Angielski, GeografiaStrony internetowe Warszawa