Język rosyjski - jrosyjski.pl

Darmowy kurs

Zapraszamy na darmowy kurs języka rosyjskiego od podstaw.

Rosyjska armia pomoże Abchazji

Premier Władimir Putin oświadczył, że jeśli zajdzie potrzeba, to Rosja udzieli Abchazji pomocy wojskowej.
Podczas wizyty w Suchumi szef rosyjskiego rządu zapewnił jednocześnie, że Moskwa nie jest przeciwna obecności międzynarodowych obserwatorów z ONZ i OBWE w Abchazji. Jednak najpierw organizacje te powinny podpisać odpowiednie porozumienia i uznać niepodległość Abchazji.

Na konferencji prasowej premier Putin bagatelizował fakt, że oprócz Rosji i Nikaragui żadne inne państwo nie uznało niezależności tej republiki. Przypominał, że proces uznawania Rosji Radzieckiej też był długotrwały.

Abchaski prezydent Siergiej Bagapsz powiedział z kolei, że nie chodzi o to, jak szybko Abchazja zostanie uznana, lecz o to, jak szybko odrodzi się jako państwo - politycznie, a głównie gospodarczo.
Większość państw na świecie uważa Abchazję - podobnie jak Osetię Południową - za zbuntowaną gruzińską prowincję.

Abchazja, położona nad Morzem Czarnym, ma doskonałe warunki do rozwoju turystyki. Według premiera Putina, już obecnie każdego roku odwiedza Abchazję milion rosyjskich turystów.

IAR
© EDUCENTRUM Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć   Polecamy: WOS, Angielski, GeografiaStrony internetowe Warszawa