Język rosyjski - jrosyjski.pl

Darmowy kurs

Zapraszamy na darmowy kurs języka rosyjskiego od podstaw.

Strzelanina w Rosji

Uzbrojeni napastnicy zastrzelili czterech milicjantów i siedmiu cywilów w Dagestanie na rosyjskim Północnym Kaukazie - podały władze.

Napastnicy podjechali do posterunku milicyjnego w mieście Bujnaksk, który ostrzelali z broni automatycznej, zabijając na miejscu czterech funkcjonariuszy. Następnie bojownicy zabili siedem kobiet pracujących w pobliskiej łaźni - poinformowało MSW w Dagestanie.

Dwóch kolejnych milicjantów zostało rannych w dwóch osobnych incydentach w stolicy Dagestanu, Machaczkale.

Także w czwartek siły bezpieczeństwa usiłowały zneutralizować ładunek wybuchowy domowej roboty, podłożony na torach głównej linii, która przechodzi przez Machaczkałę. Ich próby nie powiodły się i prace zawieszono do piątku, wstrzymując do tego czasu ruch kolejowy.

W niespokojnym i wieloetnicznym Dagestanie, na wschód od Czeczenii, do aktów przemocy dochodzi, jak mówią obserwatorzy, zarówno na tle etnicznym, jak i kryminalnym.

PAP
© EDUCENTRUM Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć   Polecamy: WOS, Angielski, GeografiaStrony internetowe Warszawa