Język rosyjski - jrosyjski.pl

Darmowy kurs

Zapraszamy na darmowy kurs języka rosyjskiego od podstaw.

Wypadek helikoptera i autobusu w Rosji

W wypadku helikoptera Mi-8 w Rosji zginęło co najmniej pięć osób - informuje RIA Nowosti. Do tragedii doszło w rejonie kotowskim, około 170 kilometrów od Wołgogradu.
Na pokładzie lecącej nad gazociągiem maszyny było dziesięć osób - poinformowała rzeczniczka kompanii lotniczej Gazprom-awia, do której należał śmigłowiec. Według innych źródeł w maszynie było osiem osób, a sześć z nich zginęło. Helikopter leciał z Wołgogradu. Dwie godziny od startu służby naziemne straciły kontakt z załogą maszyny.

9 osób zginęło, 8 jest w stanie ciężkim. Do wypadku doszło na autostradzie Nowosybirsk-Pawłodar. Kierowca rejsowego autobusu stracił kontrolę nad pojazdem, wskutek czego autokar wypadł z drogi i dachował. W autobusie jadącym z Tomska do Jarowa znajdowało się 49 osób. Tylko pięć osób wyszło z wypadku bez żadnych obrażeń. Od rana do Tomska przyjeżdżają rodziny i bliscy ofiar wypadku.
Miejscowa milicja wszczęła dochodzenie w sprawie wypadku. Zdaniem śledczych są dwie możliwe przyczyny. Pierwsza z nich to niezachowanie przez kierowcę zasad bezpieczeństwa - w miejscu wypadku obowiązywało ograniczenie prędkości do 40 kilometrów na godzinę. Ze wstępnych ustaleń wynika, że autobus jechał o wiele szybciej. Druga możliwa przyczyna to zaśnięcie kierowcy. Zdaniem funkcjonariuszy właśnie ta wersja wydarzeń jest najbardziej prawdopodobna.

IAR
© EDUCENTRUM Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć   Polecamy: WOS, Angielski, GeografiaStrony internetowe Warszawa