Język rosyjski - jrosyjski.pl

Darmowy kurs

Zapraszamy na darmowy kurs języka rosyjskiego od podstaw.

Zakazane wyjazdy językowe

Rosyjski naczelny lekarz sanitarny Giennadij Oniszczenko wystąpił do władz o wstrzymanie wyjazdów grup uczniów do Wielkiej Brytanii i innych krajów na kursy językowe, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa grypy A/H1N1.

Oniszczenko polecił władzom regionalnym, aby zapobiegały wyjazdom zorganizowanych grup dzieci za granicę aż do odwołania - poinformowały we wtorek jego służby prasowe. Nakazał też urzędnikom, aby przekonali firmy do odwołania kursów językowych. Dotyczy to zwłaszcza wyjazdów do Wielkiej Brytanii.

W Rosji odnotowano 28 potwierdzonych przypadków zakażenia wirusem tzw. świńskiej grypy. W Wielkiej Brytanii szacuje się, że tylko w ciągu minionego tygodnia na nową grypę zapadło ok. 100 tys. ludzi.- Zdrowie jest ważniejsze niż znajomość języka - przekonywał Oniszczenko w poniedziałkowym wydaniu dziennika "Rossijskaja Gazieta".

PAP
© EDUCENTRUM Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć   Polecamy: WOS, Angielski, GeografiaStrony internetowe Warszawa